KONKURS

Fond za stipendiranje i podsticanje napredovanja darovitih studenata i mladih naučnih radnika i umetnika je raspisao Konkurs
za dodelu 65 stipendija studentima Univerziteta u Novom Sadu za školsku 2018/2019.godinu.

opširnije

Belgrade Food Show

Belgrade Food Show – Međunarodni sajam i konferencija visokokvalitetne hrane

Studenti IV godine Tehnološkog fakulteta Novi Sad, Milica Popović, Božidar Radulović i Tijana Gros, uz podršku prof. dr Aleksandra Fišteša i dr Ivane Lončarević, učestvovali su na Belgrade Food Show sajmu 5-6. novembra 2018. godine u organizaciji Asocijacije za promociju srpske hrane i uz podršku USAID Projekta za konkurentnu privredu. Kako su naši studenti na takmičenju Ecotrophelia Serbia 2018 osvojili II mesto, bili su pozvani da na ovom sajmu, u beogradskom hotelu Crowne Plaza, izlože svoj proizvod – belu čokoladu obogaćenu polifenolima iz bobičastog voća i zelenog čaja. Izlagači na ovogodišnjem sajmu Belgrade Food Show bili su brojni mali proizvođači hrane, koji su, između ostalog, izložili čokoladu sa tartufima, ajvar, sir sa tartufima, čvarke, domaće sokove, med, veganske ćevape, kačkavalj sa aromatičnim začinima, džemove, vina. Na sajmu je bilo između 50 i 60 štandova, na kojima je oko 90 izlagača predstavilo svoje proizvode na bazi voća, povrća, mesa i mlečnih proizvoda.