Festival nauke i obrazovanja 2017.

fn2017 l

Međunarodni festival nauke i obrazovanja 2017. održaće se 13. i 14. maja u centralnom kampusu Univerziteta u Novom Sadu. Festival je posvećen Nikoli Tesli, a glavna tema Festivala je Električna energija i telekomunikacije.
Cilj manifestacije, koja se deveti put zaredom održava na Univerzitetu u Novom Sadu, je popularizacija nauke kao društveno značajne delatnosti, uz predstavljanje savremenih dostignuća i aktuelnih istraživanja u svetu i kod nas. Raznovrstan edukativan, interaktivan i zanimljiv program ovogodišnjeg festivala obuhvatiće radionice iz inženjerskih, tehnoloških, prirodnih, društvenih i medicinskih disciplina, kao i više naučno-popularnih tribina uz ostale prateće sadržaje.
Organizator Festivala je Univerzitet u Novom Sadu, a generalni pokrovitelj Pokrajinska vlada AP Vojvodine i Pokrajinski sekretarijat za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost.
Kao i ranijih godina, ulaz za sve posetioce je besplatan.

Radionice koje predstavlja Tehnološki fakultet Novi Sad